?

Log in

No account? Create an account

Предыдущий пост | Следующий пост
«Вечірка» дізналася, як у Києві започаткували управління та розвиток парків на нових принципах

Кияни добре пам’ятають часи, коли парки були окрасою міста. «Я бачив багато парків у містах, але я ніколи не бачив місто у парку» – відомий вислів генерала Де Голя найкраще характеризує кращі часи київських парків. На жаль, останнім часом місто почало втрачати славу зеленої столиці – забудови зелених зон, не кращі реконструкції парків, проблеми з їх обслуговуваням. Та й сучасних активностей в київських парках замало – хіба лави та алеї, – тоді як у європейських містах парки стали місяцями не лише відпочинку, а й розваг та комунікацій між людьми. Ситуацію мало виправити новостворене навесні КП «Київський центр розвитку міського середовища» - у якості пілотних воно опікується 27 парками міста. З його директором, Денисом Півнєвим, ми й поспілкувалися, підводячи підсумки першого сезону нових Київських парків.


– Почнемо з цифр. У Києві величезна кількість комунальних підприємств, і у городян, і у депутатів часто виникають питання щодо доцільності та ефективності їх існування. Які перші результати КП «Київський центр розвитку міського середовища» і чи не стало воно обтяжливим для бюджету міста?

– Проект «Київські парки» давно назрів, це чудова ідея. Одне з наших завдань – це навпаки, залучення позабюджетних коштів у розвиток парків міста. За час нашої роботи, а це фактично з квітня, ми вже залучили 26 млн грн благодійної допомоги, з них 15 млн вже використали і ще 11 млн грн вкладемо у паркові проекти. Більше того – сам факт нашої появи, наша робота дозволяє скоротити десь 150 чиновників. Чимало з них, щоправда, мертві душі, але отримують зарплату

– Яким чином, про кого мова?

– Ми в цьому проекті отримали шалений опір старих комунальних служб. Наше КП, а у нас 7 человек працює, виявилося ефективнішим. У місті 5 парків культури і відпочинку, ще 90 осіб, що практично нічого не роблять – хіба 3-4 заходи за рік. Ми за 4 місяці допомогли у проведенні 485 заходів! Ми допомогали фестивалям, артистам, сприяли проведенню благодійних вечорів, майстер-класів. Загалом наші заходи відвідало більше 1 млн людей відвідало – і ми не взяли у міста ні копійки! Коли ж ми спробували скоротити ці підприємства, вони дійшли до того, що поскаржилися у мінкульт, що ми знищуємо у місті культуру!

– Вже не перший рік кияни все активніше долучаються до облаштування міста, цей рух значно підлисивлся після Революції Гідності. Чи вдалося вам налагодити діалог з активістами?

– У нас по 27 пілотним паркам є пілотні концепції. У 12 з них ми встигли зустрітися з громадськістю та провести обговорення та ворк-шопи. Це не звичні громадські слухання, що робилися формально, ми виходили в неробочий час в парки, виносили фліпчарти, слухали, пропонували. Люди спочатку сприймали нас негативно – «ви влада, ви повинні відповідати за все». Навіть за те, що робилося давно, за часів Олександра Омельченка. Та в ході розмови ми доходили згоди – і обговорювали, яким люди хочуть бачити парк. Ми зібрали навколо себе активістів – це 2500 проакетованих людей, що готові брати участь у розвитку парків. Хтось допомогти машиною, хтось пофарбувати, хтось просто готовий 100 грн на місяць давати на парк у себе в районі. До речі, якби кожен працюючий киянин щомісяця перераховував лише 10 грн на парки, то за 5 років це 1,2 млрд грн – колосальна сума. За розумного управління ми мали б чудові парки європейського рівня.

– Давайте поговоримо про конкретику. У яких парках є найбільші зрушення?

– Чимало зроблено у парку Пушкіна. Тут ми встановили 3 туалети, замінили 87 опор освітлення, зробили 3000 кв.м. доріжок, зараз будемо робити 5-кілометрову кільцеву бігову доріжку для пробіжок. З тильної частини парку ми відбили у забудовника землю – вдумайтеся, вони намагалися забудувати вулицю Молдавську, де з часом має пройти проїжджа частина! Натомість ми облаштували тут парковку для відвідувачів парку, плануємо зробити вхідну групу, а на наступний рік плануємо повну реконструкцію.

Вже зробили проект реконструкції парку Нивки, залучили сюди меценатів, що встановлять лавки, систему видалення сміття, відновлять скейт-парк. На жаль, у парку є дивне ТОВ «Парк Нивки», яке взяло в оренду до 2019 року об'єкти комунальної власності. За нинішньої влади у нас є бажання не продовжувати договір, а питання оренди вирішивати на конкурсній основі. Концепція узгоджена з двома групами активістів і Європейською бізнес асоціацією, що зголосилася опікуватися парком.

А ось парк ДШК – це повністю меценатський проект. Ми переконали власника ринку «Даринок», який активно розвивається, що потрібно бути соціально відповідальним і привести до ладу запущений парк поруч. Два місяці тут розробляли проект, узгоджували і з мешканцями, і з меценатом, і з районною владою – але вже цьому тижні тут почалися роботи.

– Одне з болючих місць – парк Наталка, де зупинено реконструкцію і парк нагадує занедбаний будмайданчик…

– Є проект вартістю 45 млн грн, який нікого не влаштовує: це шалені кошти, до того ж парк планували загнати в бетон. Тож аби не робити новий проект і не проходити заново всі погодження, було прийнято рішення внести зміни в проект. Ми проговорили в проекті ті речі, які всіх влаштовують – доріжки, освітлення. На це потрібно 5 млн грн., поки у меценатів є лише 600 тис. грн, тож шукаємо кошти. До того ж рішенням Київради повернуто територію парку, де планувався спорткомплекс. Цій ділянці ми хочемо надати йому статус парку, розробити концепцію розвитку і поєднати в єдине ціле. А ось атракціони прибрати подалі від житлових будинків, на забетоновану територію колишнього шоу-парку «Золоті ворота».

– Що нам очікувати далі у справі розвитку парків?

– Ми зараз подаємо цільову програму «Київ – місто парк», аби повернути Києву статус міста з найбільшою кількістю парків. Ми повертаємо землі які намагалися забудувати, – 46 га вже повернули місту, ще 41 га ще в процесі повернення.

Хочемо зробити ще одну цікаву штуку - дерева поливаються водопровідною водою. Вона не відстояна, в ній є хлор. З іншого боку це дорога вода, очищена. Ми передбачаємо що ми поставимо водозабірні станції з Дніпра, Десни. + хочемо забезпечити зеленбуд нормальної технікою. Економну, якісну і забезпечити їх водою. За це літо все вигоріло що минулі 3-4 роки висаджено. Грошей у Зеленбуду немає на полив. У проекті Посади дерево іменна табличка коштує 100 грн. А 50-100 грн ми будемо платити Зеленбуду за полив. Тобто в ціну за саджанець закладено його обслуговування.

З комплексних речей ми хочемо садити іменні дерева, вже 900 дерев замовлено, та ставити іменні лавочки – на них залучено 8 млн грн, це 330 лавок. В планах – лавки з підзарядкою гаджетів від сонячних батарей, підписали комплексний конкракт з підрядником, що буде робити безкоштовний вай-фай у парках – до 6 жовтня в 14 парках він вже з'явиться. Також встановили 4 тенісних столи, 2 майданчики для гри в шахи, відремонтуємо ще 7 туалетів в 5 парках.

– Як кияни можуть долучитися до руху Київські парки?

– Ми маємо сторінки у фейсбуку, проводимо зустрічі в парках, а щотижня по середах о 18:30 у Департаменті містобудування і архітектури (вул.Хрещатик, 32) у нас день відкритих дверей, куди може прийти кожен.

Спілкувався Григорій Мельничук
Опубліковано у скороченому вигляді у газеті "Вечірній Київ", 3 вересня 2015 р.

promo questrum november 20, 2013 14:36 8
Buy for 40 tokens
Путеводитель-энциклопедия по всем уголкам Киева – от Майдана Независимости до Троещины и Церковщины от автора этого блога questrum и alex0904. Авторы выделили 750 наиболее интересных достопримечательностей города, разместив их в 50 условных районах; каждый из них…

Profile

головна
questrum
questrum

Latest Month

April 2016
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Tiffany Chow